Har våren kommit?

0 gradigt varm här nere i Stockholm, solen skiner och det är takdrop, det känns mer och mer som våren gör sitt intågande.

Efter förhör med norraste Norrland har jag hört att dom har samma väder, en del har börjat starta upp snöskotrarna för dagen för att åka på en tur med matlagning i det fria och eventuell pimpel fiske & pulk åkning för barnen (eller de med barnasinnet kvar) 😉 dessutom de som har hundar som får leka av sig i snön.

Det känns mer och mer som datorer och spel blir mindre viktig för varje dag mot våren som kommer annalkande, dessutom är det något viktigt finns internet i princip i alla mobiler numera iallafall.

Och nej, vi kommer definitivt inte sluta blogga och göra tester med mera på hårdvara & mjukvara etc.

Ha en bra dag alla.

 

Notera att detta inlägg är 11 år gammalt. Tänk på att 11 år är en lång tid och att saker och åsikter kan och troligen har ändrats sedan dess. Använd gärna sök funktionen för att hitta nyare inlägg med samma ämne.

Categories:

Tags:

Comments are closed

juni 2023
M T O T F L S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Produkter
Prenumerera på bloggen via e-post

Ange din e-postadress för att prenumerera på den här bloggen och få meddelanden om nya inlägg via e-post.