
Äntligen har jag tagit mig tid och pratat med Himalayan Wool som står och säljer på Jokkmokks Vintermarknad, i skrivande stund. Jag fick då veta att deras nya webbshop är igång på himalayanwool.se, hur coolt är inte detta! Nu kan man ju handla kläder året runt! 🥳
Jag passade även på att vara den första som köpte en av deras sprillans nya serie jackor som heter ”Mountain”. En helt fantastiskt skön jacka med riktigt fluffig ull på insidan och lite grövre stickad ull på utsidan. Riktigt trevligt mönster och perfekt vid halsen, så att man inte behöver ha halsduk på sig för att hålla sig varm.
🐑
Jag har storlek XL och tog en XL, som passade helt perfekt på mig, så storlekarna verkar vara ”spot-on”. Den finns även i en mörkare grå modell om man föredrar det. Kolla in Mountain, Bokko och alla dom andra modellerna på den nya hemsidan himalayanwool.se.
Ha en riktigt bra dag så hörs vi snart igen.